English
العربیه
27 خرداد 1396 موضوع: اخبار

photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۴_۲۳-۰۲-۴۳
مدیرکل تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم وفناوری استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، دکتر زند حسامی در این بازدید با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان قم در حوزه فناوری گفت: قم می تواند به عنوان یک پایگاه و«ایمنت» فناوری در سطح کشور عمل کند.

وی با تاکید براینکه معاونت علمی با انقباض مالی مواجه است گفت: نباید به معاونت علمی به عنوان مرکز توزیع پول نگریست و وظیفه اصلی ما هویت بخشی و فرصت‌سازی برای شرکت های فناور است.

دکتر زند حسامی با بیان اینکه درصورت لزوم اعتبارات درخواستی استان قم را افزایش خواهیم داد، افزود: طبق تجربه ای که دارم و مطابق با ارزیابی های صورت گرفته مشکل بیش از 90 درصد شرکت ها و صنایع کشور به مسائل مالی بر نمی گردد و شرکت ها باید بیاموزند چگونه از خدمات متنوعی که نهادهای حامی شرکت‌های دانش بنیان برای آن‌ها درنظر می‌گیرند به نحو احسن استفاده کنند.

در بخش دیگری از این بازدید، رییس پارک علم و فناوری استان قم با تاکید براینکه قم از ژنتیک فناوری قابل قبولی برخوردارد است گفت: طبق هدف گذاری 15 ساله پارک قم باید رتبه نخست فناوری های نرم کشور و جز 10 پارک برتر کشور و 20 پارک برتر خاورمیانه باشد.

سید حسین اخوان علوی با اشاره به اینکه در قم بیش از 400 موسسه در حوزه علوم انسانی فعالیت می کند گفت: قم ظرفیت ها و فرصت های بسیار خوبی در حوزه فناوری نرم دارد.

شایان ذکر است، دکتر زندحسامی تجاری از 5 واحد فناور، صندوق پژوهش و فناوری کریمه، پدیده فناوران هوشمند کهربا، آبتین گوهر افزار، توسعه و تدبیر جوامع با سلام و اندیشه فناوری اطلاعات قرن بازدید و درجریان درخواست ها و مشکلات آنان قرار گرفت.

کانال تلگرام

کانال تلگرام

تسهیلات وجوه اداره شده

همایش تجهیزات صنعت نفت

سایت های مرتبط

پارک علم و فناوری قم

zohur