نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پارک علم و فناوری استان قم: ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان توسط پارک های علم وفناوری ایثار است

ذوالنوری

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از پارک علم و فناوری استان و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان بازدید کرد.

به گزارش واحد روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری استان قم، درحاشیه این بازدید، حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور با ستایش عملکرد این پارک و دستاوردهای شرکت های تحت پوشش آن اظهار داشت: در دورانی که بیکاری آفتی جدی برای کشور به شمار میرود، نهادهایی مثل پارک های علم و فناوری که زمینه ی اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را فراهم می اورند حقیقتا ایثار می کنند.
وی با اشاره به لزوم افزایش بودجه پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در کشور گفت: حمایت از شرکت های نوپا و دانش بنیان از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی است. لذا برای دستیابی به این هدف لازم است که بودجه پارک های علم و فناوری افزایش یابد و بنده این موضوع را در مجلس پیگیری خواهم کرد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه تجاری سازی محصولات در شرکت های دانش بنیان افزود: حل معضل بازاریابی برای شرکت های دانش بنیان در وهله اول با خود این شرکت هاست. چرا که شرکت ها برای دستیابی به بازار هدف میبایست محصولاتی با کیفیت با قیمتی قابل رقابت با رقبای داخلی و خارجی تولید و به مصرف کننده معرفی کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین از محدودیت های فیزیکی پارک علم و فناوری استان قم انتقاد کرد و اذعان داشت: من تا کنون از پارک های علم و فناوری متعددی بازدید کردم و انتظار من از محل فعالیت پارک قم در چنین فضای خیلی
وی افزود: این ساختمان ها اصلا در شان پارک علم و فناوری استان و شرکت های مستقر در آن نیست و من به سهم خودم به عنوان نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی حتما برای رفع محدودیت های زیرساختی و فیزیکی پارک بویژه حل مشکل تملک بلوک های همجوار این مجموعه پیگیری های لازم را انجام خواهم داد.

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه، دکتر اخوان علوی، رییس پارک علم و فناوری استان قم طی گزارشی به تشریح آخرین فعالیت های پارک علم و فناوری و دستاوردهای شرکت های تحت پوشش این پارک پرداخت و اهمّ مشکلات و موضوعات مربوطه را به نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی منتقل کرد.
گفتنی است، در پایان این جلسه، حجت الاسلام ذوالنور از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شرکت های عضو پارک علم وفناوری استان بازدید به عمل آورد.

مطالب مرتبط