باحضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان قم؛ مجموعه مستند فناورانه” مهندسی در جنگ” رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، مجموعه مستندهای “مهندسی در جنگ” باحضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و تنی چند از مقامات استانی به دست همسر شهید مدافع حرم علی اکبر عربی رونمایی شد.
بنابراین گزارش، در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در سالروز شکست حصر آبادان و در پارک علم و فناوری استان برگزارشد، مدیر کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان قم راز ماندگاری آثار فاخر ارزشی را برخورداری از رویکرد علمی و هنری دانست و گفت: هر فعالیتی که به زبان هنر و با پشتوانه علمی باشد جاودانه خواهد شد.
سرهنگ حسینی با تاکید براینکه ابتکارات دوران دفاع مقدس کم نظیر بوده است اظهار داشت: در آثار دفاع مقدسبه قدر کفایت به سه وجه شور، حماسه و معنویت در جنگ پرداخته شده است اما متاسفانه تبیین و بازتاب عقلانیت، خلاقیت و جایگاه علم و فناوری در مدیریت جنگ مغفول و مظلوم مانده است.
وی شاهکار مهندسی در جنگ را در واقعه شکست حصر آبادان توصیف کرد و گفت: واقعا جوانان این مرز در اوج تحریم ها و کمبودها و در زیر آتش بی پایان دشمن جنگ را مدیریت کردند و تولید محصولاتی مانند مستند مهندسی درجنگ کار پارک علم و فناوری در حمایت از محصولات نوآورانه و ارزش¬گرایانه در حوزه دفاع مقدس را دو چندان می¬کند.
گفتنی است، در ابتدای این مراسم دکتر شوشتری¬پور مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی پارک علم و فناوری استان قم گزارش مختصری از حمایت پارک علم و فناوری از فناوری های نرم و هویت ساز ارائه داد.
لازم به ذکر است، مجموعه مستندهای مهندسی در جنگ محصول موسسه فراسوی اوج انتظار مستقر در مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی پارک علم و فناوری استان قم بوده و محوریت آن به تولید مستندهای سینمایی با محوریت تبیین جایگاه فناوری و خلاقیت رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس می باشد.
photo_2017-09-27_04-26-42