برگزاری نشست صمیمی واحد های فناور با استاندار قم


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، نقطه عطف بازدید جناب آقای مهندس صادقی، استاندار قم از پارک نشست صمیمی با مدیران و نمایندگان واحدهای فناور عضو پارک بود.
در این نشست مدیران ۱۰واحد فناور، دستاوردها، فعالیت ها، درخواست ها و نیازهای خود را با استاندار محترم به شرح مختصر ذیل مطرح کردند.
مدیرعامل واحد فناور دانش بنیان بوعلی دارو با اعلام اینکه روزانه بیش از ۱۵۰ بیمار مراجعه کننده داریم گفت: این واحد فناور مجوز ۸۰ نوع دارو را دریافت کرده است.
حجت الاسلام محمود شیرازیان از نبود فرهنگ استفاده از داروهای گیاهی نزد پزشکان و داروخانه های استان گلایه کرد و گفت: تولید و صنعت زمانی رشد خواهد یافت که به مردم تکیه کرده و به جوانان اعتماد کنیم.
وی از اعلام آمادگی واحد فناور بوعلی برای ایجاد دهکده سلامت گردشگری در قم خبرداد.
آقای مهدی پیوند زنی، مدیر واحد فناور رصدگر عمق آسمان با بیان اینکه برخی سازمان ها در همکاری و همراهی با نوآوران و نخبگان کوتاهی می کنند گفت: تمام برنامه ها و موضوعات واحد فناور رصدگر عمق آسمان مطابق با سند آمایش استان و در زمینه توسعه گردشگردی مذهبی است.
آقای میثم صفا، مدیر واحد فناور کلینیک ساختمانی آنلاین به عقب افتادن استان قم از چرخه و حرکت علمی کشور اشاره و در ادامه از بی توجهی سازمان و ادارات استان به گروه های نخبگان گلایه کرد.
آقای مجید بصیرنیا، مدیر واحد فناور نانو بتن امین نیز به ضرورت استفاده از دستاوردها و فعالیت های شرکت های بومی در استان تاکید کرد.
میثم تقی زاده، مدیر واحد فناور کارا آرتیمان داده آزما با طرح این پیشنهاد که اگر دولت خریدار دستاوردها و محصولات شرکت های دانش بنیان باشد می تواند به کاهش هزینه ها و ارتقا تولید ملی کمک کند افزود: به نظرم لازم است یک کارگروه مشترک میان نخبگان و فناوران و استانداری برای پیگیری مشکلات و کمبودهای استان تشکیل شود.
سرکارخانم کاشانیان، مدیرعامل نانو پارس سبزسایان بر استفاده از ظرفیت های نخبگان بومی که خارج از استان و کشور تاکید کرد و گفت: واقعا باید برای زیرساخت ضعیف و کمبود امکانات پارک فکر اساسی شود.
بعد از صحبت های آقایان حامد انتظام مدیرواحد فناور رویش نسل خورشید و داود جلیلی، مدیرواحد فناور فراسوی اوج انتظار آقای سهیل باقریان، مدیرواحد فناور ارزش آفرینان توسعه فناوری پارسیان به نمایندگی از کلیه مدیران واحدهای فناور مستقر، ضمن تقدیر و تشکر از حضور ارزشمند استاندار محترم در پارک، با قرائت بیانیه ای خواستار واگذاری نهایی بلوک های هم جوار پارک به واحدهای فناورشد و بر ارتقا زیر ساخت های کیفی و کمی پارک تاکید ویژه کرد.