زیرساخت های پارک علم و فناوری متناسب با شان قم نیست


استاندار قم با اشاره به رشد فزاینده و توسعه فناوری در استان گفت: متاسفانه زیرساخت های موجود پارک با نیازهای فناوران استان سازگاری ندارد.
سید مهدی صادقی در نشست صمیمی با فناوران پارک علم و فناوری استان قم با ابراز رضایت از توسعه فناوری و رشد چشمگیر فناوران استان گفت: قبول دارم مکان کنونی پارک در شان کسانی نیست که در خدمت اقتصاد دانش بنیان و پیشرو اقتصاد مقاومتی هستند.
ایشان با تاکید براینکه علت اصلی برطرف نشدن مشکلات استان را به نوع نگرش ها و رویکردهاست گفت: حمایت از نوآوران و فناوران نیاز به نگاه و برنامه ریزی ملی و فرابخشی دارد.
استاندار قم با بیان اینکه باید در قبال نوآوران احساس مسئولیت کنیم گفت: در رفع و رسیدگی به نیازها و پاسخگویی به مردم نیاز به فرهنگ سازی داریم.
صادقی بر حمایت از پارک علم و فناوری استان قم تاکید کرد و افزود: لازم است به دستاوردها و نیازهای پارک نگاه کلان و مهم داشته باشیم.
ایشان با بیان اینکه برای رفع مشکلات زیرساختی و توسعه فضای پارک از تمام ظرفیت ها و اختیارات قانونی خود استفاده خواهد کرد گفت: متاسفانه برخی از قوانین و مقررات کشور مخالف توسعه و پیشرفت کشور است.
صادقی افزایش اختیارات استانداران کشور را سبب توسعه و رونق استان ها ارزیابی کرد و گفت: پارک علم و فناوری استان قم یک محیط کاملا بهره ورانه و مطابق با اهداف اقتصاد مقاومتی است.
استاندار قم با تاکید براینکه رشد و توسعه واحدهای فناور استان قابل تقدیر است گفت: تمام مسئولان و مدیران استان باید در رفع مشکلات و نیازهای مادی و معنوی مخترعان و فناوران همت به خرج دهند.
شایان ذکر است، در این نشست، بیش از ۷۰ واحد فناور پارک علم و فناوری استان قم با استاندار قم دیدار داشته و ۱۰ واحد فناور در گفتگوی صمیمانه ضمن معرفی دستاوردهای خود، خواستار رسیدگی به مشکلات فناوران و واگذاری نهایی بلوک های هم جوار پارک به واحدهای فناور شدند.