مشکل واگذاری بلوک های پارک روی میز استان مانده است


رئیس پارک علم و فناوری استان قم گفت: به رغم نظر و دستور مساعد استاندار قم واگذاری بلوک های هم جوار پارک به فناوران نهایی نشده است.
دکتر سید حسین اخوان علوی در نشست صمیمی فناوران استان با استاندار قم پارک را خزانه بزرگ فناوری استان تلقی کرد و گفت: این پارک با پشتوانه علمی نخبگان و فناوران مهم مراکز بزرگ آموزشی و دانشگاهی و حوزوی کشور راه اندازی شده و فعالیت می کند.
وی با اشاره به پروسه طولانی واگذاری ساختمان های نیمه کاره هم جوار پارک گفت: تمام مراحل و فرایندهای لازم و قانونی برای واگذاری بلوک های نیمه کاره هم جوار پارک انجام شده است.
اخوان علوی با تاکید براینکه استاندار قم موضوع واگذاری بلوک های هم جوار از اواخر بهمن سال ۹۴ مطرح شده است گفت: از آن زمان تاکنون با وجود دستور و تاکید استانداری قم هنوز واگذار قانونی و نهایی ساختمان ها به سرانجام نرسیده است.
وی با اعلام اینکه بودجه تکمیل و راه اندازی این ساختمان ها تامین شده است گفت: تا زمانی که این ساختمان ها واگذاری نهایی نشود صرف هزینه برای تکمیل آن عاقلانه به نظر نمی رسد.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با ابراز تاسف از اینکه پرونده واگذاری بلوک های نیمه کاره هم جوار پارک روی میز استان باقی مانده است گفت: براساس کارشناسی برخی از سازمان ها اگر زمین این ساختمان ها به نام پارک شود دیگر نیازی به اجرای کمیسیون ماده ۶۹ و دیگر لوایح مرتبط نداریم.
اخوان علوی با بیان اینکه زیرساخت ها و امکانات پارک استان هیچ سنخیتی با شهر مقدس قم ندارد گفت: زیرساخت های پارک حتی از استان های محرومی مانند چهار محال بختیاری، سیستان و بلوچستان و… که ظرفیت ها و توانمندی های فناوری بسیار نازل تری از قم دارند، کمتر و ناچیزتر است.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم که در حال حاضر بیش از ۹۰ واحد فناور در فضای کنونی مستقر هستند گفت: اگر زیرساخت و امکانات مورد نیاز پارک تامین شود در آینده نزدیک می توانیم بیش از ۲۰۰ واحد فناور را در پارک مستقر و حمایت کنیم.