شرکت های فناور روزنه های اقتصاد کشور هستند


 

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، مدیرکل صدا و سیمای استان قم با بیان اینکه برخی از دستاوردهای پارک علم و فناوری استان قم را در سطح ملی معرفی و رسانه ای کرده ایم گفت: در شرایط کنونی شرکت های فناور روزنه های امید اقتصاد کشور محسوب می شوند.

بنابراین گزارش، حجت الاسلام و المسلمین مهدی لطفی نیاسرکه به همراه تنی چند از معاونان و مدیران مرکز صدا و سیمای استان قم از پارک بازدید کرد، با تمجید از ضریب هوشی بالای قشر تحصیلکرده و نخبه استان قم ادامه داد: خوشبختانه تعامل میان مرکز صدا و سیمای استان قم با پارک علم و فناوری استان قم دوجانبه و فعال است.

وی با تاکید براینکه توسعه اقتصادی استان قم تنها با هم افزایی و همراهی میان سازمان های دولتی امکان پذیر است گفت: متاسفانه در برخی از برنامه های موفق رادیویی و تلویزیونی نتوانستیم مسئولان استانی و بخش خصوصی را همراه کنیم و کار معطل ماند.

مدیرکل صدا و سیمای استان قم با بیان اینکه شرایط مالی سازمان اجازه مانور در برنامه های مختلف اقتصادی را نمی دهد گفت: برای معرفی و تبلیغ دستاوردهای های فنی و تخصصی باید از فضای مجازی و قالب های نوین تبلیغاتی نهایت استفاده را برد.

حجت الاسلام و المسلمین لطفی نیاسر با اشاره به اینکه برخی مواقع کارکرد شبکه های اجتماعی و فضای مجازی برای معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات موثرتر است گفت: شرکت های فناور و دانش بنیان محل توسعه و روزنه حیاتی اقتصاد استان هستند.

وی با تاکید براینکه باب همکاری و تعامل با پارک علم و فناوری استان قم را گسترده خواهیم کرد گفت: در نظر داریم برنامه های رادیویی و تلویزیونی متناسب با دستاوردها و کارکردهای شرکت های فناور و در راستای گسترش اقتصاد دانش بنیان تهیه و تولید کنیم.

دربخش دیگری از این نشست، رئیس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه تعامل و ارتباط پارک با رسانه های استان مطلوب و مناسب است گفت: خوشبختانه باب همکاری و تعامل میان واحدهای فناور پارک و صدا و سیما حتی در سطح ملی خوب و چشمگیر است.

دکتر سید حسین اخوان علوی با اشاره به اینکه معرفی، تبیین و حمایت از دستاوردها و فعالیت های شرکت های فناور باید جزء رسالت اصلی  مردم و مسئولان باشد گفت: مقام معظم رهبری با حمایت قاطع خود از شرکت های فناور و توسعه اقتصاد دانش بنیان تکلیف را برای همه ما روشن کرده اند.

وی با ابراز خرسندی از برخی از برنامه های تلویزیونی و رادیویی مرکز قم در حمایت از فرایندهای اقتصاد دانش بنیان گفت: واقعا مسئولان باید وظیفه خود را با حمایت از ساخت و تداوم فعالیت های این گونه برنامه های مهم اقتصادی نشان دهند.

شایان ذکراست، در ابتدا مدیرکل محترم صدا و سیمای استان قم و هیئت همراه از فعالیت ها و دستاوردهای ۲ واحد فناور جوامع تدبیرسلام (خدمات مبتنی وب) و پدیده فناوران هوشمند کهربا( برق و الکترونیک) بازدید به عمل آوردند.