راه های همکاری پارک و بسیج علمی،پژوهش و فناوری بررسی شد


 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، به مناسبت تکریم هفته بسیج، نشست مشترک همکاری و هم افزایی بسیج علمی- پژوهشی، مهندسین و دانشجویی با مدیران مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی انجام شد.

در این نشست، رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با بیان اینکه کارگروه علوم انسانی – اسلامی با همکاری مرکز مدیریت حوزه علمیه تشکیل شده است گفت: در این کارگروه راههای شناسایی، کاربردی و تجاری سازی شدن ایده های علوم حوزوی و انسانی بررسی می شود.

محمود فاضل از راه اندازی مرکز رشد مکانیک و برق در مجموعه بسیج علمی خبرداد و گفت: در این مرکز انواع قطعه سازی، ثبت سفارش و تولید انجام می شود.

وی با اعلام اینکه بسیج علمی در استان قم در سال ۹۶ فعالیت های گسترده ای در زمینه علوم انسانی اسلامی و طب اسلامی را آغاز کرده است. در این راستا مقدمات ایجاد مرکز هدایت و حمایت ازتحقیقات طب اسلامی را فراهم کرده و در زمینه علوم انسانی اسلامی نیز جلسات متعددی با مراکز مختلف علوم انسانی برای تعیین راهبردهای مناسب برگزار کرده است.

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری از راه اندازی یک مرکز هدایت گری و حمایت از طب اسلامی خبرداد و گفت: بسیج علمی برای ساماندهی به وضعیت طب اسلامی و جلوگیری از انحراف آن، مرکزی را در این موضوع ایجاد کرده است، تا فعالان این عرصه با یکدیگر مرتبط شوند و راهبردهای ادامه فعالیت خود را تدوین کنند.

فاضل با تاکید براینکه حمایت از فناوران و نوآوران بسیجی ضرورت اجتناب ناپذیر توسعه و تقویت اقتصاد مقاومتی است گفت:  ایجاد مراکز افکارسنجی، ایجاد تسهیلات کسرخدمت سربازی تحصیلات تکمیلی و برگزاری جشنواره ملی سرآمدان صنعت در بهمن ماه از دیگر فعالیت های بسیج علمی خواهد بود

در بخش دیگری از این نشست مدیر مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی با اعلام اینکه باید روحیه بسیجی در عرصه علم و فناوری فرهنگ سازی شود اظهار کرد: نیروهای بسیج باید در توسعه شرکت های دانش بنیان فعال شوند و در واقع همیار دانش بنیان باشند.

حمید رضا شوشتری با تاکید براینکه باید مزایای عضویت در مراکز علم و فناوری برای صنعتگران تشریح شود گفت: بسیج می تواند پرچم دار معرفی و فرهنگ سازی علم و فناوری در استان باشد.

در بخش دیگری از این نشست، کارشناس ارتباطات و توانمند سازی مرکز رشد علوم انسانی با اشاره به ظرفیت های همکاری و هم افزایی دوجانبه میان پارک و بسیج علمی گفت: به نظر می رسد ایجاد یک مرکز نوآوری می تواند توانمندی ها و ظرفیت های فناوران و نخبگان بسیجی را شناسایی و حمایت کند.

محمد جواد پورکیالی با اشاره به ضرورت راه اندازی کارگاه های آموزشی ایده پروری و ایده پردازی برای نخبگان بسیجی گفت: آمادگی داریم رویدادهای مشترک در حوزه های کارآفرینی برگزار کنیم.