تجلیل از سه فناور برتر پارک در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران استان قم


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، در مراسم تجلیل از ۳۴ پژوهشگر و فناور برتر دانشگاهی، حوزوی، دانش آموزی، صنعتی و فناور از سه تن مدیران واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان قم تجلیل شد.

در این مراسم از آقایان مهدی پیوند زنی( مدیر واحد فناور رصد گر عمق آسمان)، محمد رضا آقایا (مدیر واحد فناور توسعه و تدبیر جوامع سلام) محمد امین شاه زیدی (مدیر واحد فناور توسعه درمان فرتاک) با اهدای لوح سپاس، تجلیل به عمل آمد.

آقای دکتر کشمیری، در این مراسم با ابراز خرسندی به توسعه فناوری در قم و وجود ظرفیت های آینده دار در پارک علم و فناوری استان قم،بر کاربردی شدن آورده های علمی دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: دانشگاه ها چاره ای ندارند به سمت فرایندهای کارآفرینی، ارزش آفرینی و ثروت آفرینی بروند.

وی در ادامه به تعریف دانشگاه های کارآفرین پرداخت و گفت: این دانشگاه ها دانشجو را در حوزه کارآفرینی توانمند کرده و به طوری که آنها خود راه انداز کسب و کار بعد از فارغ التحصیلی می شوند.

در بخش دیگری از این مراسم، سرپرستی استانداری، آقای مهندس هاشمی نیز توسعه مهارت ورزی در مراکز آموزشی را مهم توصیف کرد و گفت: مراکز فناوری و فنی و حرفه ای می توانند مشکل پژوهش هایی که در قفسه ها مانده است را روشن کنند.
رئیس دانشگاه قم نیز با ارایه گزارشی از دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه گفت و افزود: فرهیختگان و اساتید بسیاری در دانشگاه قم وجود دارند که همه زندگی مادی و معنوی خود را وقف پژوهش کرده اند.