فرهنگ عمومی جامعه باید به سمت توسعه علم و فناوری برود


 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان قم، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور با ابراز رضایت از توسعه کسب و کارهای جدید در قم گفت: تنها اکوسیستم مبتنی بر کسب و کار جدید می تواند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند.

دکترسورنا ستاری در حاشیه بازدید از ۷شرکت صنعتی دانش بنیان در شهرک شکوهیه قم با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیش از ۱۳۰ نوع حمایت از دستاوردها و طرح های فناورانه دارد اظهار کرد: فروش شرکت های دانش بنیان در سال گذشته چیزی حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه در اکو سیستم جدید بر توسعه کسب و کارهای فناورانه تاکید شده است گفت: فرهنگ عمومی جامعه باید به سمت توسعه فناوری و توجه و اهمیت به جوانان این مرز و بوم باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه میان صنایع سنتی و نوین فرق های اساسی وجود دارد گفت: وظیفه اصلی و نهایی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور حمایت از صنایع فناورانه است و نباید مشکلات و گرفتارهایی که در بخش صنایع مادر و سنتی وجود دارد را به این حوزه نسبت داد.

ستاری با اشاره به اینکه سربازان اصلی و مهم عرصه فناوری جوانان هستند اظهار کرد: خوشبختانه  بسیاری از مشکلات شرکت های دانش بنیان در عرصه معافیت های مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و.. با جدیت پیگیری و انجام شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید براینکه موانع و مشکلات اداری برای شرکت های دانش بنیان وجود دارد گفت: تاکنون ۴۱۰۰ شرکت توانسته اند مجوز دانش بنیان از مراکز ذیصلاح دریافت کنند.

شایان ذکر است، در بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار قم و هیات همراه از ۷ طرح صنعتی دانش بنیان شرکت توسن دارو، تولید کننده داروهای نیمه جامد شیمیایی و گیاهی با ۲۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۵۰ تن و تولید یک میلیون تیوب دارو، شرکت بلندای صنعت جهان افراز(عضو پارک قم) تولیدکننده شیرآلات اتوماتیک با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۶۱ تن و ظرفیت تولید ۶۱ هزار شیر هوشمند و ۸۰ هزار قطعه کاهنده مصرف آب، شرکت زیست فناور سبز(عضو پارک قم) تولید کننده کودهای زیستی با سرمایه گذاری ۴۰میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۳۵ تن وتولید ۵۰۰ هزار بسته کود درسال، شرکت فناور پایا پرس(عضو پارک قم) تولید کننده ابزارآلات صنعتی با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۵۰ تن و ظرفیت تولید ۲۰۰ دستگاه صنعتی بزرگ در سال، شرکت تولید کننده راکتورهای صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۷۵ تن و ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار دستگاه راکتور صنعتی در سال و شرکت تولید کننده قطعات صنعتی پیشرفته با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۵ تن و ظرفیت تولید ۲۰ میلیارد ریال محصول درسال، شرکت فناور گواراب سازان دشت سبز (عضو پارک قم)تولید کننده تصفیه آبی های صنعتی و خانگی و شرکت فناور  راد صانع آتی(عضو پارک قم) کپسول های کامپوزیتی مخازن سی ان جی هفت شرکت های دانش بنیانی بودند که مورد بازدید معاون محترم هیات علمی رئیس جمهور و هیات همراه قرار گرفتند.