با مشارکت پارک قم؛ مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی افتتاح شد


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی استان قم با پذیرش ۱۳ واحد فناور تخصصی کار خود را رسما آغاز کرد.

بنابراین گزارش، این مرکز رشد به مناسبت فرا رسیدن ایام مبارک چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور مدیران و مسئولان ملی از جمله دکتر علی اکبر مویدی، معاون محترم ترویج و آموزش دکتر جلال بصام رئیس محترم مرکز کارآفرینی موسسه علمی – کاربردی و مهارتی جهاد کشاورزی دکتر مجید ولدان مدیرکل دفتر امور فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و برخی از مدیران استانی از جمله مهندس محمدرضا طلایی رئیس محترم سازمان جهاد کشاورزی، دکتر سید حسین اخوان علوی رئیس محترم پارک علم و فناوری، دکتر پورمیدانی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی دیگر از مدیران استان قم، افتتاح شد.

در این مراسم افتتاحیه،  واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد با ارایه آخرین دستاوردهای خود، ضمن تشریح و تبیین ایده های فناورانه خود، نیازها و درخواست و سوال­های خود را مطرح کردند.

در بخشی از این مراسم، مسئولان ضمن اعلام حمایت از دستاوردهای فناورانه حوزه کشاورزی، آخرین آیین نامه ها و برنامه های مصوب برای حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان را تشریح کردند.

توجه به فعالیت و عملکرد مبتنی بر دانش، زمینه سازی تسهیل فرایند ایده به کالا و خدمات، چگونگی تجاری سازی و حضور در بازار از دیگر موضوعات مطرح شده در این مراسم بود.

لازم به یاد آوری است مرکز رشد واحدهای فناور حوزه کشاورزی با حمایت های علمی و انتقال تجربه و بستر سازی پارک علم و فناوری استان قم و به همت مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در محل سازمان جهاد کشاورزی استان قم با پذیرش اولیه ۱۳ واحد فناور راه اندازی شد .