دستاوردهای پارک علم و فناوری استان حاصل عزم جهادی است


مهندس سید رضا موسوی در حاشیه بازدید از دستاوردهای فناورانه برخی شرکت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات‌ پارک علم و فناوری استان قم گفت: من ظرفیت شرکت­های فناور و دانش‌بنیان پارک علم و فناوری را بسیار خوب و قابل قبول دیدم و قابل مشاهده است که دستاوردهای پارک علم و فناوری استان قم حاصل عزم جهادی است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم افزود: بسیاری از این دستاوردهای فناورانه می‌توانند در بازارهای بین المللی حضور داشته باشند و ما میتوانیم با هم افزایی و هماهنگی در ارائه حمایت ها و خدمات آن ها را به سمت توسعه و صادرات محصولات شان  به ویژه به کشورهای دوست و همسایه سوق بدهیم.

وی تصریح کرد: یکی از راه­های حمایتی که اخیراً توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شرکت های این حوزه در نظر گرفته سامانه نوآفرین است که مزایا و حمایت های آن به پارک های علم و فناوری و مراکز رشد اعلام شده است. بنابراین، با توجه به محدودیت زمان و منابع حمایتی لازم است که شرکت های دانش بنیان استان قم هرچه زودتر در این ساماته ثبت نام کنند تا ان شاءالله برای جذب منابع حمایتی مورد نیازشان پیگیری های لازم انجام شود.

وی افزود: سه ویژگی اصلی سامانه نوآفرین این است که شاخصه های آن عملکردی است، نقش عامل انسانی در تصمیم گیری ها به حداقل کاهش پیدا کرده است و سوم اینکه در تضامین تسهیلات مورد نیاز شرکت ها مانع تراشی نشده است.

موسوی تسهیل گری و حمایت از کسب و کارهای نوپا و سرمایه گذاری های خطر پذیر و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و شرکت های ارتباطات و فناوری اطلاعات را از ماموریت های اصلی این اداره کل بر شمرد و گفت: ما برای تحقق این ماموریت ها از آمادگی لازم به منظور ارتقاء سطح همکاری و افزایش ارتباط با پارک علم و فناوری استان قم برخورداریم.

گفتنی است، موسوی در پایان از زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات پارک علم و فناوری استان قم نیز بازدید کرد.


کلمات کلیدی: