اولین رویداد ارائه طرح های سرمایه گذاری فناورانه صنایع شیمیایی استان با معرفی برگزیدگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم،اولین رویداد ارائه طرح های سرمایه گذاری فناورانه صنایع شیمیایی استان با معرفی ۳ طرح برگزیده به کار خود پایان داد.

بنابراین گزارش،در اختتامیه این رویداد که به مناسبت روز صنعت و معدن و با حضور صنعتگران و سرمایه گذاران صنایع شیمیایی استان برگزار شد،طی فرایند ۳ ماهه ده ها طرح سرمایه گذاری فناورانه به دبیرخانه رویداد رسیده بود که در ارزیابی اولیه۸ طرح سرمایه گذاری فناورانه در حوزه فرآوری و تولید مواد اولیه، داخلی سازی مواد وارداتی انتخاب شد.

در این رویداد که با داوری و ارزیابی پیشکسوتان و فعالان مهم صنایع شیمیایی استان انجام شد در نهایت سه طرح بازیافت سبز ضایعات باتری های لیتیمی، تهیه سوپرحلال سبز پاک کننده رنگ و چسب و فرایند تولید اقتصادی آلکید رزین به عنوان سه طرح برتر انتخاب شدند.
از جمله طرح های حمایتی این رویداد فراهم سازی مذاکرات تجاری بین صنعت گران و فناوران پس از رویداد است و متناسب با شرایط طرفین، تفاهم نامه های همکاری منعقد خواهد شد تا سرمایه گذاری لازم برای تجاری سازی توانمندی فناوران صورت گیرد.

با اعلام دبیرخانه این رویداد پارک علم و فناوری، شرکت شهرک های صنعتی، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی استان و فن بازار ملی ایران با مدیریت اجرایی شرکت بهین فناوری مهراد به عنوان کارگزار منطقه ای فن بازار از عوامل اصلی برگزاری رویداد مذکور بوده اند.