اولین نشست هم‌افزایی مدیران زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان قم تشکیل شد


 

 

به گزارش واحد روابط عمومی و امور بین‌الملل، معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم در اولین نشست هم‌افزایی مدیران زیست‌بوم نوآوری و فناوری استان با بیان اینکه یکی از معضلات زیست بوم فناوری نبود انسجام و هم افزایی است گفت: متاسفانه در زیست بوم فناوری استان شاهد پراکنده کاری و رویکرد جزیزه ای هستیم.

دکتر حمید رضا شوشتری پور با اشاره به اینکه باید در زیست بوم فناوری استان یک شبکه منسجم ایجاد کرد گفت: این شبکه تعاملی می تواند در دوبخش مدیران فناوری و فناوران ایجاد شود تا بتوانیم به یک چارچوب و منطق مشخص در شناخت ظرفیت و کاستی های زیست بوم فناوری  دست پیدا کنیم.

وی با تاکید براینکه باید اولویت استان توجه به نوآوری و فناوری باشد گفت: متاسفانه در خصوص راه اندازی و تکمیل کارخانه نوآوری با مشکلات متعددی مواجه شدیم. در حال حاضر با اختصاص فضایی در محل دانشگاه و ادیان مذاهب و با همکاری مناسب این دانشگاه، در حال راه اندازی کارخانه نوآوری هستیم.

در بخش دیگری از این نشست، کارگزار فن بازار منطقه ای استان قم با تشریح فعالیت فن بازار گفت: مدل همکاری با فن بازار مدل بسیار ساده ای است و شرکت های فناور می توانند از این طریق از خدمات فن بازار استفاده کنند.

دکتر مهدی مرادی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان بهین راد پژوه با بیان اینکه فن بازار در استان قم دیر فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: فن بازار در زمینه علوم انسانی و اسلامی برنامه ندارد و باید متولیان حوزه علوم انسانی با توجه به ظرفیت های غنی استان قم زیرساخت های توسعه فناورانه علوم انسانی و اسلامی را فراهم کنند.

در ادامه این نشست که مدیران مراکز فناوری استان به طرح موضوعات و مسائل مرتبط با فناوری چون چگونگی شبکه سازی، هم افزایی و همکاری میان فناوران، رفع موانع و روان‌سازی قوانین و فرآیندهای حمایتی، مشکلات مربوط به شتاب دهنده ها و گروه های استارتاپی، شناسایی، احصاء و بهره گیری حداکثری از ظرفیت ها و توانمندی های فناوران استان  را مطرح و بررسی کردند.