برای هر نوع مشارکت خیرین در حوزه فناوری یک مدل پیشنهادی داریم


نشست صمیمی رییس پارک علم و فناوری استان قم با خیرین مطرح استان و با هدف بررسی راهکارهای استفاده از ظرفیت‌های غنی خیرین در توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قم، در این نشست خیرالله رهسپار فرد با تشریح وظایف و رسالت‌های پارک علم و فناوری به عنوان محور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گفت: یکی از مهمترین نتایج حمایت پارک‌های علم و فناوری از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، افزایش اشتغال جوانان خصوصا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

رییس پارک علم و فناوری استان قم اظهار داشت: به همین دلیل هر قدر در تأمین اشتغال بالاخص در کسب و کارهای فناورانه موفق عمل کنیم به همان مقدار و به طور همزمان شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سهم شرکت‌‌های فناور و دانش‌بنیان در درآمد سرانه ملی و قدرت کشور در عرصه‌های بین‌المللی خواهیم بود.

وی با اشاره به ظرفیت‌ بالای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان افزود: اگرچه در مقایسه با گذشته نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی و نهادهای متولی در دولت، مجموعه حمایت‌های بسیار خوبی را برای توسعه فناوری و حمایت از کسب و کارهای دانش‌بنیان در نظر گرفته‌اند اما هنوز هم تأمین منابع مالی شرکت‌ها و زیرساخت‌های مورد نیاز حمایت از آن‌ها با محدودیت‌های جدی روبروست.

رهسپار فرد گفت: بنابراین برای گسترده‌تر و موثرتر شدن این چتر حمایتی در فرآیند تبدیل ایده به محصول تجاری‌سازی شده راهی جز مشارکت دلسوزانه و بی‌پیرایه شما خیرین عزیز نیست.

رییس پارک علم و فناوری در پایان خاطر نشان کرد: ما برای هر نوع مشارکت خیرین در حوزه فناوری یک مدل پیشنهادی داریم و اصلا خودمان را به نوع خاصی از حمایت یا مشارکت محدود نمی‌‌کنیم، بنابراین آماده‌ایم به فراخور اولویت‌ها و تمایلات شما بزگواران بسته پیشنهادی خود را تقدیم کنیم.

 


کلمات کلیدی: