بازدید اعضای ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان قم از پارک فناوری پردیس


جانشین ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و برخی از مدیران ارشد استان قم با هدف آشنایی با الگوهای توسعه یافته‌تر پارک های علم و فناوری در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از پارک فناوری پردیس بازدید کردند.

پارک‌های علم و فناوری مرجع اصلی توسعه فناوری استان‌ها قرار بگیرند
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، رییس پارک فناوری پردیس در حاشیه این بازدید و در جمع اعضای ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان قم بر آمادگی این پارک برای به اشتراک‌گذاری ظرفیت‌ها و انتقال تجربیات این پارک با استان قم تاکید کرد و گفت: رشد و توسعه استان قم بدون حمایت و تقویت همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی این استان محقق نمی‌شود. مهندس مهدی صفاری‌نیا با تاکید بر لزوم پرهیز از فعالیت‌های جزیره‌ای، پراکنده خارج از چارچوب در حوزه فناوری در استان‌ها گفت: برای تکامل زیست‌بوم نوآوری و فناوری و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان لازم است تا تمام ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی در مسیر و برنامه مشخصی شکل بگیرند که پارک‌های علم و فناوری را مرجع اصلی توسعه فناوری در استان‌ها قرار می‌دهد.
وی افزود: نمونه این الگوی موفق هم پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان است که ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی با حمایت استانداری در خدمت فعالیت‌های فناورانه پارک قرار گرفته است.

استان قم در حوزه‌های مختلف بویژه صنایع نرم و علوم انسانی از ظرفیت بالایی برخوردار است
در بخش دیگری از این نشست جانشین ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان قم نیز با تاکید بر اهمیت آشنایی مدیران عالی استان با فرهنگ فناورانه حاکم بر پارک‌های توسعه یافته‌ای مانند پارک فناوری پردیس اظهار داشت:  علی‌رغم این‌که استان قم در حوزه‌های مختلفی بویژه صنایع نرم و علوم انسانی از ظرفیت بالایی برخوردار است  اما متاسفانه این ظرفیت آن‌گونه که باید عملیاتی نشده است و بخش اعظم آن بلا استفاده مانده است.
وی بهره‌مندی از تجربیات فناوری پارک پردیس را مهم دانست و افزود: این پارک به عنوان یک مرکز فناوری ملی می تواند به سایر ارکان فناوری کشور خدمات ملی ارائه دهد.

دستاوردهای پارک پردیس ستودنی و ارزشمند است
در ادامه رئیس پارک علم و فناوری استان قم نیز ضمن قدردانی از میزبانی شایسته پارک فناوری پردیس گفت: پارک قم نشان داده است که در صورت همراهی ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان میتواند محور اصلی توسعه فناوری استان قم باشد.
دکتر خیراله رهسپارفرد با بیان اینکه دستاوردهای پارک پردیس ستودنی و ارزشمند است گفت: اعضای ستاد باید با دقت و تعمق در روند توسعه فناوری، الگوبرداری مفیدی از دستاوردهای پارک پردیس داشته باشند.
گفتنی است، در نشست مشترک مدیران پارک پردیس با اعضای ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان علاوه بر معرفی دستاوردهای ۲۰ ساله پارک پردیس و فن بازار ملی، پرسش ها و مسائل مختلف اعضای ستاد مطرح و بحث و تبادل نظر شد.
لازم به ذکر است، در این تور فناوری یک روزه، اعضای ستاد از نمایشگاه محصولات، نمایشگاه تجهیزات پزشکی، ۲ واحد فناور حوزه رباتیک و یک واحد فناور دانش بنیان در حوزه ترافیک شهری بازدید کردند.


کلمات کلیدی:

مطالب مرتبط